Komandanti i KFOR-it përfundon vizitën në Shqipëri
Siguri
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Komandanti i trupave të NATO-s në Kosovë, Ozkan Ulutash ka përfunduar vizitën në Shqipëri, ku gjatë takimeve është diskutuar për një sërë çështjesh që lidhen me sigurinë e përbashkët.

Ai përveç presidentit të Shqipërisë, Bajram Begaj, ka takuar edhe ministrin e mbrojtjes, Niko Peleshi, si dhe përfaqësues të tjerë të institucioneve.

KFOR thekson se vazhdon të luajë një rol kyç në mbështetje të sigurisë rajonale duke përmbushur mandatin e tij të OKB-së për të ofruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë.

Gjenerali turk, Ozkan Ulutas udhëheq me KDOR-in që nga data 10 tetor 2023.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024