KEDS nuk jep detaje për marrëveshjen e arritur për energji
Lajme
Lexohet për: 2 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Përkundër që KosovaPress ka kërkuar përgjigje lidhur me zbatimin e marrëveshjes së arritur të shtunën për energji mes KEDS dhe Elektroserverit, KEDS nuk ka dhënë detaje çfarë parasheh marrëveshja e arritur të shtunën.

Përmes një përgjigje me shkrim për KosovaPrees, zëdhënësi i KEDS-it, Lulzim Krasniqi nuk ka dhënë më shumë detaje, përveçse ka treguar procedurat e marrëveshjes.

“Me nënshkrimin e kontratës, Elektrosever, si furnizues i licencuar nga ZRRE-ja, mund të fillojë operimet për kryerjen e aktiviteteve të furnizimit në pjesën veriore. Kontratat e nënshkruara ndërmjet KEDS-it dhe Elektrosever e mundësojnë këtë, bashkë me rolet dhe përgjegjësitë e rregulluara të secilës palë, konform legjislacionit primar dhe sekondar të aplikueshëm në Republikën e Kosovës”, thotë KEDS përmes një përgjigje me shkrim për KosovaPress.

Sipas tij, kjo kontratë i përmbahet ligjit të Kosovës dhe kornizës rregullative.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Po ashtu kjo kompani nuk ka treguar se cilat do të jenë përftimet e Kosovës nga kjo marrëveshje.

https://kosovapress.com/zrre-ende-ska-pranuar-zyrtarisht-marreveshjen-e-arritur-mes-keds-it-dhe-elektroseverit/
A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
488
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024