​Vdes një spektator gjatë ndeshjes në La Liga
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Ndeshja e xhiros së 16-të të kampionatit spanjoll të futbollit ndërmjet Granadës dhe Athleticos është ndërprerë në minutën e 18-të, pasi një prej shikuesve në stadiumin “Nuevo Los Carmenes” pësoi sulm në zemër.

Skuadra mysafire kaloi në epërsi para pushimit me golin e Inaki Williams në minutën e 6-të.

Në minutën e 18-të, arbitri Miguel Angel Ortiz sinjalizoi përfundimin e ndeshjes, pasi portieri Unai Simon i vuri në dukje rrëmujën në tribunë, ku shkuan menjëherë mjekët e të dyja skuadrave.

Pas më shumë se 20 minutash pritje për vazhdimin e duelit, arbitri i dërgoi lojtarët në dhomën e zhveshjes. Pothuajse një orë pas ndërprerjes së ndeshjes, zyrtarisht u njoftua se ndeshja nuk do të rifillonte sot.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024