Dy bijtë e Liridona Ademajt merren në përkujdesje të shtetit suedez
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Dy bijtë e Liridona Ademajt kanë udhëtuar këtë të shtunë drejt Suedisë.

Burime të Klan Kosova konfirmojnë se shteti suedez tashmë i ka marrë ata në përkujdesje, pasi që ata janë shtetas suedezë.

Liridona Ademaj është vrarë më 29 nëntor në rrugën “Dalip Alshiqi” në Prishtinë.

Si i dyshuar për këtë vepër është arrestuar edhe ish-bashkëshorti i saj, Naim Murseli dhe tre persona të tjerë, ku njëri prej tyre është prangosur sonte. /KlanKosova

Si gënjeu Naim Murseli për vrasjen e bashkëshortes së tij Liridona Ademajt - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024