Derbi mes Juventusit dhe Napolit, ja formacionet zyrtare
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Sonte me fillim nga ora 20:45 stadiumi “Allianz Arena” do të jetë nikoqir i derbit italian mes Juventusit dhe Napolit, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 15 të Serie A.

Në xhiron e fundit të zhvilluar në këtë kampionat, Juventusi e mposhti Monzan 2:1, kurse Napoli pësoi humbje 3:0 nga Interi, raporton KosovaPress.  

Momentalisht, Juventusi renditet në vendin e dytë në tabelë në kuotën e 33 pikëve, krahas Napolit që zë vendin e pestë me 24 pikë të arkëtuara.

Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në muajin prill të këtij viti, ku asokohe Napoli mposhti Juventusin 1:0.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Juventusin nuk do të paraqiten De Sciglio, Fagioli, Pogba dhe Weah, kurse te kampioni italian mungojnë Olivera dhe Rui.

Formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Juventus (3-5-2): Szczesny; Danilo, Bremer, Gatti; Kostic, Rabiot, Locatelli, McKennie, Cambiaso; Vlahovic, Chiesa

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Natan; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024