Charlie Sheen: Kam qenë ‘esëll’ për gjashtë vjet, ky moment më bëri të ndryshoj
Magazina
Lexohet për: 3 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Charlie Sheen u mburr në një intervistë të fundit për revistën “People” se ka qenë i matur qe nga viti 2017.

"Muajin tjetër do t’i mbush gjashtë vjeç që jam esëll. Tani kam një mënyrë jetese shumë të qëndrueshme. Jam baba beqar dhe gjithçka ka të bëjë rreth rritjes së djemve të mi binjakë 14-vjeçarë, Max dhe Bob," tha ai.

Përveç djemve të tij me ish-in e tij Brooke Mueller, aktori 58-vjeçar ka vajzat Sam, 19, dhe Loli, 18, me ish-bashkëshorten tjetër Denise Richards, dhe ishte një moment me një nga vajzat e tij që e shtyu atë që më në fund të ndryshojë në jetë.

"Një mëngjes harrova që vajza ime kishte një takim ku i premtova se do ta çoja dhe nuk isha esëll. Kështu që mu desh të telefonoja shokun tim Tonin që të na merrte. E arritëm atje në kohë, por më theu zemrën sepse ajo ishte në ulësen e pasme dhe e dija që ajo po mendonte: 'Pse nuk po vozit babi?' Kështu që u ktheva në shtëpi dhe mendova për këtë për pjesën tjetër të ditës. Dhe të nesërmen në mëngjes sapo u ndala", tregoi ai.

Ishte një ndryshim që ai e arriti duke u fokusuar në qëllime të vogla.

Njerëzit habiten nga emri i vërtetë i Will Smith: Nuk mund ta besoj se ky është emri i tij - KosovaPress

"Në fillim, mendova se do të përpiqesha të jem esëll për një muaj, vetëm për të parë nëse ndihesha më mirë dhe nëse ndërveprimet e mia me njerëzit më të afërt do të përmirësoheshin. Kështu ndodhi. Vendosa të provoja një muaj tjetër dhe më pas kam marrë vrullin”.

“Tani zgjohem herët, rreth orës 4:30 ose 5 të mëngjesit, shikoj lajmet, ushtrohem, u përgjigjem e-maileve, pastaj zgjoj fëmijët dhe i ndihmoj me rutinën e tyre të mëngjesit”, shpjegoi ai.

Sheen së fundmi ishte i ftuar në serinë e re “Bookie” të regjisorit Chuck Lorre. Për të kujtuar, 12 vjet më parë regjisori i serisë “Two and a Half Men” pati një përleshje publike me aktorin për tiradën e ashpër të Charlie kundër Chuck, e cila rezultoi në shkarkimin e tij nga CBS.

Ishte një moment që aktori pendohet thellë, siç ka treguar edhe në intervistat e mëparshme.

"Kishte 55 mënyra të ndryshme se si mund ta kisha trajtuar atë situatë, dhe zgjodha numrin 56. Dhe kështu mendoj se ngritja për mua pas rënies duhet të fillojë me mua që të marr përgjegjësinë për të gjithë atë. Dhe kjo ishte fëmijërore. Mendoj se ishte për shkak të drogës”, zbuloi ai.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024