Prokuroria Speciale ngrit propozim shqiptimin e masës institucionale edukative ndaj një të mituri
Siguri
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Prokuroria Speciale ka njoftuar se ka ngritur propozim-shqiptimin e masës institucionale edukative ndaj një të mituri.

“Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka njoftuar se pas përfundimit të procedurës përgatitore ndaj të miturit B.M, ka ngritur propozim-shqiptimin e masës institucionale edukative, Dërgimi në Institucionin Edukativo-korrektues për shkak të veprës penale ‘’Përgatitja e veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës’’, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Speciale.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024