Gjykata Kushtetuese hap dyert për studentët
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Gjykata Kushtetuese sot (e premte) ka organizuar aktivitetin 'Dita e Gjykatës së Hapur' në shënim të kësaj dite.

Të gjithë qytetarët, veçanërisht studentët e drejtësisë, përfaqësuesit e komunitetit juridik dhe vizitorët e tjerë, do të kenë mundësinë të vizitojnë objektin e Gjykatës Kushtetuese dhe të njihen më nga afër me Gjykatoren, dhe me ambientet në të cilat punojnë gjyqtarët dhe zyrtarët e Gjykatës.

Vizitat do të organizohen çdo orë, ndërmjet orës 10:00 dhe 14:00, ndërsa koha maksimale e vizitës do të jetë dyzet e pesë (45) minuta.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024