Juventus-Napoli, formacionet e mundshme
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Java e katërmbëdhjetë e Serisë A do të hapet me ndeshjen e madhe mes Juventusit dhe Napolit, që do të zhvillohet nga ora 20:45 në “Allianz Stadium”.

“Bianconerët” duan të vazhdojnë luftën me Interin dhe ndoshta të shijojnë një natë në krye të tabelës, ndërsa Osimhen dhe shokët e tij duhet të kompensojnë atë pas humbjeve kundër Real Madridit dhe Interit.

Qendërmbrojtësi Amir Rrahmani pritet të jetë në formacionin startues të Napolit.

Këto janë formacionet e mundshme:

JUVENTUS (3-5-2) : Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; Cambiaso, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostic; Kisha, Vllahoviq

NAPOLI (4-3-3):  Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Ostigard, Juan Jesus; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024