Itali, prodhimi industrial bie 0.2% në muajin tetor
Bota
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Instituti Kombëtar Italian i Statistikave  - Istat tha të enjten se indeksi i tij i prodhimit industrial i rregulluar sezonalisht ra me 0.2% në tetor dhe 1.1% në krahasim me tetorin e vitit 2022.

Në tre mujorin gusht-tetor, niveli i prodhimit ra me 0.2% krahasuar me tremujorin e mëparshëm, shtoi agjencia e statistikave.

Në 10 muajt e parë të vitit 2023, prodhimi industrial ra me 2.5% krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2022, me një rënie prej 3.5% për mallrat e konsumit. /ANSA/.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
508
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024