Taylor Swift: Kim më shkatërroi psikikisht pasi Kanye shkroi tekste për mua
Magazina
Lexohet për: 5 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Taylor Swift ka akuzuar Kim Kardashian se e ka shkatërruar psikikisht dhe e ka detyruar të fshihet gjatë grindjes së tyre të gjatë.

Këngëtarja 33-vjeçare, e cila u shpall personi i vitit nga revista Time, dënoi grindjen e nisur nga ish-bashkëshorti i Kim, Kanye West.

Në vitin 2016, këngëtari shkroi një këngë që përfshinte sharje për Taylor, atëherë një yll në rritje. Ai pretendoi se Swift ishte dakord me referencën, por, pasi ajo e mohoi atë, Kim publikoi një bisedë telefonike të regjistruar në mënyrë të paligjshme midis të dyve, për të cilën ajo pretendonte se provonte të kundërtën.

Taylor tani ka thënë se publiku mendoi se ishte vdekja e karrierës së saj, duke shtuar: "Nuk e keni gabuar. Karriera ime është marrë nga unë. Gjithçka për shkak të një bisede telefonike të regjistruar ilegalisht, të cilën Kim Kardashian e modifikoi dhe më pas e lëshoi ​​për të bindur të gjithë. Unë isha një gënjeshtare."

"Më shkatërroi mendërisht. U transferova në një vend të huaj. Nuk dola nga shtëpia për një vit. Kisha frikë të bëja telefonata. Unë i largova shumicën e njerëzve nga jeta ime sepse nuk i besoja më askujt”, përshkroi ikona e popit që ia kushtoi pjesën më të madhe të albumit “Reputation” asaj eksperience.

Imazhet e gjarpërinjve janë gjithashtu një referencë për yllin e realitetit. “Mendova se reagimet negative do të më përcaktojnë për pjesën tjetër të jetës sime”, shpjegoi ajo. Megjithatë, në vitet që pasuan, karriera e saj vetëm përparoi dhe ajo u bë ylli më i madh i pop-it që thyen rekord sot.

Shumë nga kundërshtarët e saj që atëherë kanë pësuar pengesa të mëdha, përfshirë Kanye. Këngëtari 46-vjeçar së fundmi humbi një sërë marrëveshjesh miratimi pas komenteve të tij antisemitike. Duke komentuar se si jeta mund të marrë kthesa interesante, Taylor shtoi:

"Asgjë nuk është e përhershme. Kështu që unë jam shumë mirënjohëse që mund ta bëj këtë në këtë nivel sepse më është hequr më parë. Ka një gjë që kam mësuar: përgjigja ime ndaj gjithçka që ndodh, e mirë apo e keqe, është vazhdo të krijosh. Vazhdo të krijosh art. Plehrat sapo janë nxjerrë jashtë."

Grindja e saj me Kim-in dhe Kanye-n shpërtheu në vitin 2009, në dukje të paqartë, kur 19-vjeçarja Taylor mori pjesë në MTV Video Music Awards, duke marrë çmimin për videon më të mirë femërore për këngën “You Belong with Me”.

Papritur, në mes të fjalimit të saj të pranimit, Kanye u hodh në skenë, rrëmbeu mikrofonin nga duart dhe bërtiti: "Jo, Taylor, jam shumë e lumtur për ty, por Beyonce kishte një nga videot më të mira të të gjitha kohërave. Një nga videot më të mira të të gjitha kohërave!”

Në një përpjekje për të lehtësuar tensionin, Beyonce më vonë ftoi Taylor në skenë kur fitoi videon e vitit për zonjat beqare, duke i dhënë yllit të vendit një moment në qendër të vëmendjes.

Por tensioni vazhdoi vetëm kur babai i katër fëmijëve e poshtëroi yllin edhe një herë në VMA 2015. Të dy dukej se po kalonin mirë teksa Kanye bëri shaka: "E dini sa herë ata kanë njoftuar se Taylor do të më japë mua. një çmim sepse do të sjellë më shumë shikues?"

Megjithatë, Taylor më vonë zbuloi se deklarata e tij e zemëroi shumë sepse ai tha publikisht se ishte për vlerësime, por privatisht i kërkoi asaj që të ishte në skenë me të sepse "do të thoshte shumë për të".

Në shkurt 2016, tensionet kishin shpërthyer pasi Kanye iu referua Taylor në tekstet e këngës së tij hit “Famous”: "Për të gjitha k...rvat e mia jugore që më njohin më mirë / Ndjehem si Taylor dhe mund të vazhdoj të bëj seks/ Pse? E festova atë k...rvë ."

Videoja gjithashtu shfaqte një Taylor të zhveshur të shtrirë në shtrat pranë tij - me një numër të famshëm të tjerë, duke përfshirë Kim në anën tjetër. Kanye e mbrojti këngën, duke pretenduar se ai kishte folur me Taylor për tekstin para publikimit, të cilin ajo e mohoi.

Taylor vazhdoi të akuzonte Kanye se gënjeu për të kërkuar leje për ta përmendur atë në tekstet e tij, duke e shtyrë Kim të publikojë një regjistrim të pjesshëm të telefonatës së diskutueshme në të cilën dëgjohet Swift duke thënë se ishte e lumtur që e kishte thirrur dhe e respektonte atë si mike.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024