Flakë dhe tym në Kuvend, përjashtohen me 10 ditë Berisha dhe 5 deputetët e PD-së
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Sali Berisha, Flamur Noka, Eldo Hoti, Gazmend Bardhi, Albana Vokshi, Edi Paloka janë përjashtuar me 10 ditë nga Sekretariati i Etikës.

Pas seancës plenare të ditës së hënë, grupi parlamentar i Partisë Socialiste (PS) ka dorëzuar kërkesë për përjashtimin e tyre, për shkak të skenave të dhunës në seancë.

Kërkesa e grupit parlamentar të PS është pranuar këtë të mërkurë, dhe është dhënë masa maksimale për shkak se është përsëritëse si situatë. /EuronewsAlbania

Sërish kaos në Kuvendin e Shqipërisë - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024