Kupa e Kosovës/Drita 9:0 Dardania, Prishtina e Ballkani nuk gabojnë
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kanë përfunduar nëntë nga 10 ndeshjet e sotme të Kupës së Kosovës, të vlefshme këto për fazën e 1/16-ës së kësaj gare.

Drita e ka siguruar biletën drejt 1/8-ës pasi që e ka shkatërruar Dardaninë 9:0, raporton KosovaPress.

Po ashtu, fitore sot regjistruan edhe Ballkani e kampioni aktual i kësaj gare, Prishtina.

Ballkani e ka mposhtur 2:0 si mysafirë Drenicën, njëjtë sikurse Prishtina që fitoi 2:0 në udhëtim kundër Rahovecit.

Ndërkaq, në ndeshjen mes Lirisë dhe Rilindjes 1974 nevojiten vazhdimet, pasi që koha e rregullt u mbyll me rezultat të barabartë 2:2.

Me fitoret e sotme, Dukagjini, Prishtina, Trepça '89, Drita, Vëllaznimi, Ballkani, Feronikeli '74, Gjilani dhe 2 Korriku i bashkohen Llapit dhe Malishevës në 1/8-ën e Kupës së Kosovës.

Më poshtë i gjeni rezultatet finale të ndeshjeve në Kupën e Kosovës.

Flamurtari 0:3 Dukagjini

Rahoveci 0:2 Prishtina

Vllaznia 2:4 Trepça ‘89

Dardania 0:9 Drita

Vëllaznimi 2:1 Ferizaj

Drenica 0:2 Ballkani

Feronikeli ’74 2:0 Istogu

Liria 2:2 Rilindja 1974 (ndeshja shkon në vazhdime)

Ramiz Sadiku 1:3 Gjilani

Fushë Kosova 1:3 2 Korriku

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024