De Gea te Newcastle?
Sport
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Newcastle United, Eddie Howe e ka bërë të ditur se portieri Nick Pope do të mungojë të paktën katër muaj për klubin.

Pope pësoi një lëndim në fitoren 1:0 kundër Manchester United, dhe tani do t’i nevojitet operimi, raporton KosovaPress.

Newcastle tani ka në dispozicion Martin Dubravkan dhe Loris Karius, ndërsa ka spekulime se klubi është në kërkim të një portieri tjetër.

Spekulimet po e lidhin David de Gean me Newcastle, por trajneri Howe ka mohuar këto zëra.

“Nuk kemi bërë asnjë kontakt me De Gean pavarësisht spekulimeve. Ne me të vërtetë besojmë në Martin Dubravkan. Gjithmoë kam pasur fjalë të mira për të. Martin është një portier i një niveli të lartë”, tha Howe.

De Gea është ende pa skuadër, që prej se u largua si lojtar i lirë nga Manchester United.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,979
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024