​United-Chelsea, formacionet e mundshme
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Sonte me fillim nga ora 21:15 stadiumi “Old Trafford” do të jetë nikoqir i derbit anglez mes Manchester United dhe Chelseat, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 15 të Premier Ligës.

Në xhiron e fundit të zhvilluar, United u mposht 1:0 nga Newcastle United, kurse Chelsea e mposhti Brightonin 3:2, raporton KosovaPress.

Momentalisht, United zë vendin e shtatë në tabelë në kuotën e 24 pikëve, krahas Chelseat që renditet në vendin e 10 me 19 pikë të arkëtuara.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për United mungojnë Casemiro, Diallo, Eriksen, Evans, Malacia, Martinez, Mount dhe Sancho, kurse te Chelsea nuk do të paraqiten Chalobah, Chilwell, Chukwuemeka, Fofana, Gallagher, Nkunku, Gusto dhe Lavia.

Formacionet e mundshme i gjeni më poshtë.

Manchester United (4-2-3-1): Onana; Dalot, Maguire, Lindelof, Shaw; McTominay, Mainoo; Antony, Fernandes, Garnacho; Hojlund

Chelsea (4-2-3-1): Sanchez; James, Disasi, Badiashile, Colwill; Fernandez, Caicedo; Sterling, Palmer, Mudryk; Jackson

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024