Policia konfiskon para false në Prishtinë e Suharekë
Siguri
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës njofton se një qytetare në Suharekë ka raportuar se nga persona të panjohur janë pranuar para të metalta në vlerë rreth 418 euro.

Sipas policisë paratë e dyshuara janë konfiskuar si prova materiale për hetime të mëtutjeshme

“Suharekë 05.12.2023-09:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se nga persona të panjohur janë pranuar para të metalta në vlerë rreth 418 € që dyshohet se janë të falsifikuara. Paratë e dyshuara janë konfiskuar si prova materiale për hetime të mëtutjeshme”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Po ashtu sipas policisë në Prishtinë, ankuesja femër kosovare ka raportuar se janë hasur dy kartëmonedha si dhe tri monedha, të gjitha në vlerë totale prej 556 euro që dyshohet të jenë të falsifikuara. "Paratë e dyshuara janë konfiskuar për hetime të mëtutjeshme", thuhet në njoftim.

https://kosovapress.com/policia-sekuestron-monedha-nga-2-euro-false-ne-lipjan/
https://kosovapress.com/zbulohet-grupi-qe-fuste-ne-qarkullim-2-euro-false-arrestohen-gjashte-te-dyshuar/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024