20 vjeçari tentoi të kryej vjedhje në një kioskë, arrestohet
Siguri
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Në orët  e mëngjesit të sotëm, në Stacionin Policor Jugu në Mitrovicë, është raportuar një rast i veprës penale “vjedhje e rëndë e mbetur në tentativë”.

Reagimit i shpejtë i njësive policore, ka rezultuar që në flagrancë të arrestohet i dyshuar, i i cili me forcë kishte prerë drynin e një kioske në rrugën ‘Mbretëresha Teutë”, në Mitrovicën e Jugut.

Sipas policisë, lidhur me rastin dhe veprimet e ndërmarra është njoftuar prokurori i rastit, i cili  ndaj të dyshuarit M. A., 20 vjeçar, shtetas i Republikës se Kosovës, i ka caktuar masën e ndalimit policor për 48 orë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024