​Barça mund ta lirojë Lewandowskin
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Robert Lewandowski nuk po kalon në më të mirën e tij të Barcelona. Me tetë gola në 17 ndeshje, ai është shumë larg pritjeve. Kritikat për performancën e tij krahasuar me të ardhurat e tij vjetore prej rreth 26 milionë euro po bëhen gjithnjë e më të zhurmshme.

Polaku është i lidhur me katalanasit deri në verën e vitit 2026. Megjithatë, në rrethana të caktuara, kontrata e tij mund të përfundojë para kohe. Sepse sipas gazetës spanjolle “Sport”, një klauzolë në kontratë thotë:

“Nëse Lewandowski nuk luan për të paktën 45 minuta në më shumë se 55 për qind të ndeshjeve këtë sezon, Barça do të kishte opsionin për t'i dhënë fund kontratës në verën e vitit 2024.”

Por nuk duket kështu, së paku për momentin. Lewandowski është një lojtar i rregullt i padiskutueshëm.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024