Sot rivarroset Liridona Ademaj
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Liridona Ademaj do të rivarroset sot në fshatin e saj, në Rracaj të Gjakovës. Kjo pasi familjarëve të saj u është aprovuar kërkesa nga prokuroria për rivarrimin e saj.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e Liridona Ademajt përmes një postimi në Facebook.

“Familja Ademaj njofton miq, shokë e dashamirë se rivarrimi i vajzës sonë Liridona Ademaj, e vrarë më datën 29.11.2023, bëhet nesër më datë 4 dhjetor 2023, në varrezat e fshatit Rracaj, në ora 14:00”, thuhet në njoftim.

Familjarët e së ndjerës në letrën dërguar Prokurorisë Themelore në Prishtinë kanë kërkuar që gjatë procedurës së zhvarrosjes dhe rivarrosjes, përmes policisë t’iu sigurohet privatësi e plotë.

Ademi u vra më 29 nëntor në rrugën “Dalip Alshiqi” në Prishtinë.

https://kosovapress.com/arrestohet-edhe-i-dyshuari-i-trete-per-vrasjen-e-liridona-murselit/

Deri tani janë arrestuar tre të dyshuar për organizimin e vrasjes së saj, ndër ta edhe bashkëshorti i saj, Naim Murseli.

https://kosovapress.com/gjithcka-qe-dihet-deri-tash-per-vrasjen-e-porositur-te-liridona-murselit/

Ademaj ishte varrosur fillimisht në fshatin e bashkëshortit në Cërmjan.

https://kosovapress.com/%e2%80%8bvrasja-ne-sinidoll-prokuroria-konfirmon-arrestimin-e-granit-plaves-dhe-naim-murselit/
https://kosovapress.com/si-genjeu-naim-murseli-per-vrasjen-e-bashkeshortes-se-tij-liridona-ademajt/
https://kosovapress.com/vellai-i-liridona-ademajt-besojme-ne-drejtesi-te-kosoves-femijet-nuk-e-dine-ende-se-i-ka-vdekur-nena-2/
https://kosovapress.com/nje-muaj-paraburgim-per-tre-te-dyshuarit-per-vrasjen-e-liridona-ademajt/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024