Integrimet evropiane, Osmani: Kosova do të vazhdojë bashkëpunimin me Suedinë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Në margjina të Forumit për klimën COP28 në Dubai, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani sot ka zhvilluar një takim me kryeministrin suedez Ulf Kristersson.

Osmani me këtë rast ka informuar Kristersson për zhvillimet e fundit të sigurisë në rajonin tonë.

“Ne do të vazhdojmë të punojmë ngushtë me Suedinë për të çuar përpara integrimin evropian të vendit tonë”, ka shkruar Osmani në një postim në rrjetin X.

Osmani takon homologen Musar, diskutojnë për forcimin e lidhjeve Kosovë-Slloveni - KosovaPress

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
141
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024