Osmani takon homologen Musar, diskutojnë për forcimin e lidhjeve Kosovë-Slloveni
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar sot me homologen e saj sllovene, Natasa Pirc Musar.

Osmani tha se kanë diskutuar për zhvillimet e fundit dhe forcimin e lidhjeve mes  Kosovës dhe Sllovenisë.

“Një bisedë e mirë për zhvillimet e fundit dhe angazhimet tona të përbashkëta për të forcuar lidhjet Kosovë-Slloveni”, shkruan Osmani në rrjetin social X.

Osmani-von der Leyen diskutojn֝ë për afrimin e Kosovës me BE-në - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024