Gruaja 97-vjeçe merr një zëvendësim 'mega' protezë të gjurit
Shëndetësi
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Një grua 97-vjeçare ka marrë një 'mega' protezë për një problem akut të gjurit, njoftoi të shtunën një spital në Marche, vend turistik bregdetar i Pesaro.

Spitali tha se operacioni për të përshtatur gjurin artificial kishte një sukses të plotë dhe pacienti kishte mundur gradualisht kthehen në normalitet.

“Falë progresit të rëndësishëm në kuadër të kirurgjisë protetike, një operacion  kompleks ka qenë i mundur edhe te një pacient i moshuar” shpjegoi menaxherja e përgjithshme Nadia Storti pranë agjencisë lokale të shëndetit Pesaro Urbino. /ANSA

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024