Orari i ndeshjeve të Shqipërisë në Grupin B të Euro 2024
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot u mbajt ceremonia e hedhjes së shortit të Kampionatit Evropian Euro 2024, ku Kombëtarja e Shqipërisë ka mësuar grupin dhe kundërshtarët e saj.

Shqipëria është pozicionuar në Grupin B së bashku me kampionin aktual të kësaj gare, Italinë, Kombëtaren e Spanjës dhe atë të Kroacisë, raporton KosovaPress.

Pasi që mësuan kundërshtarët e tyre, tani është bërë i ditur edhe orari i ndeshjeve i “kuqezinjve”.

Shqipëria e nis aventurën në Euro 2024 më 15 qershor, ku në Dortmund luan si mysafire e kampionit aktual, Italisë.

Katër ditë më vonë, respektivisht më 19 qershor, Shqipëria luan sërish në rolin e mysafires në Hamburg, kundër medalistit të bronztë të Botërorit “Katar 2022”, Kroacisë.

Ndërkaq, ndeshjen si vendase Shqipëria e luan më 24 qershor, ku e pret në Dusseldorf, ish-kampionin e botës, Spanjën.

15 qershor: Italia - Shqipëria, Dortmund

19 qershor: Kroacia - Shqipëria, Hamburg

24 qershor: Shqipëria - Spanja, Dusseldorf

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024