Rohde: Gjermania po e çon Kosovën sërish në COP28
Lajme
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se partneriteti Gjermani-Kosovë për Klimën po merr formë, pasi Gjermania po e çon Kosovën sërish në COP28.

Ai nëpërmjet X, ka përgëzuar Kosovën për kontributin e saj të parë vullnetar të vendosur në nivel kombëtar në përputhje me Marrëveshjen e Parisit.

“Mësoni më shumë për këtë nga ngjarja e sotme në Dubai me Presidenten Osmani dhe ministrin Aliu”, ka shkruar ai.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024