Osmani zhvillon takime të shumta në COP28
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Në kuadër të takimeve gjatë COP28 në Dubai, presidentja Vjosa Osmani ka zhvilluar takime me kryeministren e Danimarkës Mette Frederiksen dhe kryeministrin e Sao Tomé dhe Principe, Patrice Trovoada.

Në takim me kryeministren daneze u diskutua mbi zhvillimet e fundit në Kosovë dhe rajon.

Rohde: Gjermania po e çon Kosovën sërish në COP28 - KosovaPress

“Danimarka është një mike e vlefshme për Kosovën dhe ne mezi presim të vazhdojmë të punojmë së bashku në trajtimin e sfidave të përbashkëta”, ka shkruar Osmani në X.

Ndërsa, në takim me kryeministrin e Sao Tomé dhe Principe, u diskutua mbi thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve.

“Kosova mbetet e përkushtuar për të punuar ngushtë me partnerë anembanë globit”, ka shkruar Osmani.

https://twitter.com/i/status/1730919580300689505
A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
142
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024