AAK: Vetëvendosje ka projektuar buxhet personal për vitin 2024
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Grupi parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka akuzuar ekzekutivin se po i injoron opozitën dhe nuk po shqyrton projektet në mënyrë të duhur për buxhet të vitit 2024. Grupi i AAK-së, theksuan se buxheti i viti të ardhshëm i ndarë për komunat, është kthyer në buxhet personal të Lëvizjes Vetëvendosjes.

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj tha se të gjitha amandamentet nga opozita janë hedhur poshtë dhe se qeveria aktuale ka projektuar buxhet vetëm për planet e tyre.

Ndërkaq, kryetari i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh se mbi 22 komuna në Kosovë nuk kanë asnjë projekt të ri. Ai tha se të gjitha kërkesat e komunave janë refuzuar nga qeveria.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024