Vashat e Kosovës shkatërrojnë Bullgarinë, promovohen në Ligën B të Ligës së Kombeve
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kombëtarja e Kosovës e femrave e ka siguruar kualifikimin në Ligën B të Ligës së Kombeve.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës, vashat e Kosovës e kanë shkatërruar Bullgarinë duke e mposhtur 5:1, raporton KosovaPress.

Golat për “Dardanet” i shënuan Donjeta Halilaj (minuta e 39’), Valentina Metaj (minuta e 58’), Modesta Uka (minuta e 71’) dhe Ereleta Memeti (minuta e 84’ dhe 89’).

Me pikët e reja, Kosova ngjitet në kuotën e 10 pikëve në vendin e parë të Grupit 5 të Ligës C të Ligës së Kombeve, dhe siguron kualifikimin në Ligën B.

Rezultati final, 5:1 në favor të Bullgarisë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024