Sophie Sorschag debuton sonte për Kosovën
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Sophie Sorschag, skitarja e kërcimeve me ski, do të debutojë sonte për Kosovën.

Sorschag aktualisht gjendet në Lillehammer të Norvegjisë, ku nga sot e deri të dielën zhvillohen garat e Kupës së Botës, raporton KosovaPress.

Sonte fillon faza kualifikuese për Kupën e Botës me fillim nga ora 20:00.

Sorschag më parë ka garuar për Austrinë, ndërsa prej këtij viti ka marrë nënshtetësinë e Kosovës. Ajo është kampione e botës në ekipore me Austrinë në vitin 2021, si dhe morri pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024