32 palestinezë të vrarë dhe shumë të plagosur brenda 3 orëve pas përfundimit të pauzës humanitare në Gaza
Bota
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Të paktën 32 palestinezë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën në sulmet ajrore izraelite në Rripin e bllokuar të Gazës menjëherë pasi pauza humanitare përfundoi të premten në mëngjes.

“Brenda tre orëve pas përfundimit të pauzës humanitare, numri i të vdekurve të palestinezëve të vrarë në sulmet izraelite shkoi në 32”, tha Ministria e Shëndetësisë në Gaza në një deklaratë, shkruan Anadolu Agency, transmeton KosovaPress.

“Dhjetëra njerëz, kryesisht gra dhe fëmijë, u plagosën”, shtoi ministria.

Pauza midis Izraelit dhe Hamasit, e cila hyri në fuqi më 24 nëntor, përfundoi të premten në mëngjes.

Të shtënat e rënda dhe granatimet e artilerisë izraelite në Rripin lindor të Gazës rifilluan menjëherë pas përfundimit të pauzës humanitare, sipas një korrespondenti të Anadolu në terren.

Përleshjet midis forcave izraelite dhe fraksioneve palestineze po zhvillohen gjithashtu në Rripin verior dhe qendror të Gazës, raportoi gjithashtu korrespondenti.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024