​Sot sfida me Bullgarinë, Kosova synon kalimin në Ligën B të Ligës së Kombeve
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave do ta zhvilloj sot ndeshjen kundër Bullgarisë, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 13:00, në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, raporton KosovaPress.

Me një fitore eventuale, Kosova do ta siguronte kalimin në Ligën B të Ligës së Kombeve. Dardanet kanë shtatë pikë në vendin e parë në grup, kurse Bullgaria është e dyta me katër pikë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024