Vdes foshnja gjatë lindjes, policia nis hetimet
Siguri
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Një rast i rëndë është raportuar të ketë ndodhur në Qendrën Klinike Univeristare të Kosovës, përkatësisht në repartin e gjinekologjisë.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës thuhet ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se pasi e ka dërguar bashkëshorten për lindje në repartin e gjinekologjisë, e ka kuptuar se foshnja ka vdekur.

Në njoftim gjithashtu thuhet se njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin, teksa me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

Rasti është klasifikuar si trajtim i papërgjeshëm mjekësor.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024