​Kjo është pozita e re e Kosovës në FIFA
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar suksesin më të madh në renditjen e FIFA-s që nga anëtarësimi në familjen e futbollit botëror në vitin 2016.

Pas tri ndeshjeve të zhvilluara në muajin nëntor, ku morën një fitore ndaj Izraelit, një barazim ndaj Zvicrës dhe një humbje ndaj Bjellorusisë,

Dardanët kanë arritur të pozicionohen në pozitën e 101-të, që është renditja më e mirë në FIFA ndonjëherë.

Kosova në shtator ishte në pozitën e 111-të, derisa në tetor në pozitën e 105-të.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024