Parashikimi i motit
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët  dhe vende-vende me riga shiu.

Parashihet të jetë dita më e nxehtë gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit e lehtë deri  mesatare.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024