Liverpool-LASK, formacionet zyrtare
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Anfield Road” do të jetë nikoqir i përballjes mes Liverpoolit dhe LASK, e vlefshme kjo për Ligën e Evropës.

Në xhiron e fundit të zhvilluar në këtë garë, Liverpooli u mposht 3:2 nga Toulouse, kurse LASK e mposhti 3:0 Royale Union SG, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Liverpooli renditet i pari në Grupin E me nëntë pikë, krahas LASK që renditet i fundit me tre pikë.

Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në muajin shtator të këtij viti, ku asokohe Liverpooli e mposhti LASK 3:1.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Liverpoolin nuk do të paraqiten Thiago, Bajcetic, Robertson, Jota dhe Alisson, kurse te LASK mungojnë Taoui dhe Wiesinger.

Formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Liverpool (4-3-3): Kelleher; Tsimikas, Konate, Gomez, Quansah; Elliott, Endo, Gravenberch; Diaz, Gakpo, Salah

LASK (3-4-1-2): Lawal; Ziereis, Andrade, Talovierov; Stojkovic, Horvath, Ljubic, Bello; Zulj; Usor, Ljubicic

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024