Sondazhi i UEFA-s, Ballkani favorit sot kundër Viktoria Plzen
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kampioni i Kosovës, Ballkani e luan sot ndeshjen e pestë të fazës së grupeve të Ligës së Konferencës.

Në rolin e vendasit por që ndeshjen e zhvillon në “Air Albania” të Tiranës, Ballkani do të synojë me çdo kusht fitoren sot, raporton KosovaPress.

Fitorja sot për kampionin e Kosovës do të nënkuptonte që ëndrra për kualifikim tutje do të mbes gjallë.

Në faqen zyrtare të UEFA-s, në sondazhin që e ka bërë kjo e fundit, Ballkani shihet si favorit për ta fituar ndeshjen e sotme.

49% e votuesve mendojnë se Ballkani do ta fitojë ndeshjen e sotme, krahas 42% që e përkrahin Viktoria Plzenin për fitore, ndërsa 9% mendojnë se ndeshja do të përfundojë pa fitues.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024