Shitjet gjermane me pakicë rriten në tetor
Bota
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Shitjet me pakicë të Gjermanisë shënuan rritje mujore në tetor, sipas të dhënave të publikuara të enjten.

Qarkullimi real i sipërmarrjeve me pakicë u rrit me 1.1% në tetor nga një muaj më parë, pas një rënie prej 0.8% në shtator, treguan të dhënat e Destatis.

Shitjet e tregtisë me porosi jo ushqimore dhe internet/postë mbështetën të dhënat mujore duke u rritur përkatësisht 1.4% dhe 2.9%, nga shtatori. Nga ana tjetër, shitjet e ushqimeve ranë me 1.3%.

Në bazë vjetore, shitjet me pakicë kishin rënë  0.1% në tetor, duke u zbutur nga rënia prej 4.3% e shtatorit./Anadolu Agency/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024