Rahoveci ndriçohet me drita smart, projekti i parë në Kosovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi në mbledhjen e mbajtur sot në Kuvendin Komunal, ka theksuar se qyteti është duke u pajisur me ndriçim publik më ndryshe se në projekte të tjera. Ai tha se dritat të cilat po vendosen janë projekt i parë në Republikën e Kosovës të ndara për komunën e Rahovecit.

Latifi tha se në qytet është duke u realizuar një punë shumë e madhe dhe se ndriçimi publik po zgjerohet edhe në zona tjera jashtë qytetit.

Zgjerimi i ndriçimit publik është projekt që po vazhdon pra edhe ndërrimi i dritave efiçiente vendosja e dritave të reja efiçiente digjitale po vazhdon, ndoshta për herë të parë jam i kënaqur me operatorin ekonomik siç është ky që po merret me digjitalizimin e rrjetit të ndriçimit publik”, tha Latifi.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Sot (e mërkure) në mbledhjen e njëmbëdhjetë të Komunës së Rahovecit, u diskutua po ashtu edhe për projekte të tjera të kësaj komune./A. Drenica

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024