Përfundon protesta, Policia nis hetimin
Live
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Aktivistët e Partisë Socialdemokrate (PSD) tanimë janë larguar nga protestë kundër vizitës së kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova. Nga hoteli po Trendafilova ka nis takimin me përfaqësues të shoqërisë civile.

Ndërkohë, policia ka nis mbledhjen e dëshmive për protestën që eskaloi. Aty janë përdorur gazlotësjellës dhe bomba tymuese. Ndërkohë, janë arrestuar më shumë se pesë aktivistë.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,847
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024