Lajçak takon ministren e Jashtme finlandeze, e falënderon për mbështetje
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Emisari special i BE-së për dialogun Miroslav Lajçak është takuar me shefen e diplomacisë finlandeze Elina Valtonen, me të cilën ka diskutuar për procesin e dialogut Kosovës-Serbi dhe Ballkanin Perëndimor.

Ai me këtë rast ka falënderuar Valtonen për mbështetjen e vazhdueshme të Finlandës.

Lajçak flet për dialogun: Të dy palët duhet të bëjnë diçka për të marrë diçka - KosovaPress

“Përshëndes mundësinë e djeshme për të diskutuar Dialogun dhe shtytjen e ripërtërirë për ta bërë realitet perspektivën e BE-së për Ballkanin Perëndimor me ministren e Jashtme të Finlandës, Elina Valtonen. Faleminderit për mbështetjen e vazhdueshme të Finlandës”, ka shkruar diplomati sllovak në rrjetin X.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024