Trendafilova pritet me protesta në Prishtinë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka nisur protesta e Partisë Socialdemokrate kundër vizitës së kryetares së Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK), Ekaterina Trendafilova.

Protestën e mbështeti edhe ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së Faton Klinaku.

Kryetarja e Gjykatës Speciale sot në Kosovë, policia kujdeset për sigurinë e saj - KosovaPress

Në anën tjetër, për mbarëvajtjen e kësaj proteste janë një numër i madh i policëve.

Ndryshe, Trendafilova ndodhet për vizitë në Kosovë dhe pritet të mbajë një takim me përfaqësues të shoqërisë civile. /KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024