Qeveria maqedonase miraton marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë-Prizren
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se ka miratuar marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren.

Nga kabineti qeveritar njoftojnë se me këtë edhe zyrtarisht fillojnë procedurat për realizimin e këtij projekti që do të jetë një shteg i ri komunikimi me Republikën e Kosovës.

Lajmin për këtë e ka konfirmuar edhe Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi.

Lexo po ashtu
Moti sot
Në llogarinë e tij në Facebook, Grubi tha se realizimi i këtij projekti do të jetë një shteg i ri cilësor komunikimi me Republikën e Kosovës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024