Osmani merr pjesë në pritjen e Begajt në Tiranë, uron shqiptarët për 28 Nëntor
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani mori sonte pjesë në ceremoninë zyrtare të 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë në Pallatin e Brigadave në Tiranë.

Ajo me këtë rast ka uruar të gjithë shqiptarët kudo që janë me rastin e kësaj feste të madhe kombëtare.

Atleti Erzen Zyberaj vrapoi 261 km nga Prishtina në Tiranë - KosovaPress

“Kënaqësi të marrë pjesë në pritjen e presidentit Begaj për nder të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë. Gëzuar Shqipëri! Gëzuar shqiptarë kudo që jeni!”, ka shkruar Osmani.

Ndryshe, të pranishëm në ceremoni ishin edhe presidenti Bajram Begaj, kryeministri Edi Rama, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla dhe të ftuar të tjerë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024