Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet në të kuqe
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Me rastin e festave të nëntorit, ndërtesa e Qeverisë së Kosovës është ndriçuar sonte me ngjyrë të kuqe.

Gjatë ditës, për nder të 111-vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, janë organizuar një sërë ngjarjesh kulturore ,si dhe janë bërë vizita në Prekazin legjendar të Adem Jasharit.

Ndërkaq, sonte Filarmonia e Kosovës mban "Koncertin me klasikët shqiptar", nën drejtimin e dirigjentit Edon Ramadani, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, duke filluar nga ora 20:00.

NATO uron Shqipërinë për 111 vjetorin e Pavarësisë - KosovaPress

Memli Krasniqi bën homazhe tek varri i Skënderbeut në Lezhë - KosovaPress

Rama për 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë: Jemi një, të festojmë gjithmonë bashkë - KosovaPress

“Parada e Shqiptarëve” në Tiranë mbledh 150 ansamble popullore nga trojet shqiptare - KosovaPress

111-vjetori i Pavarësisë, Veliaj: Uroj që pema e kombit tonë të lulëzojë - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024