​Kamberi: Beteja jonë politike për flamur do të vazhdojë deri në realizim
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë Shaip Kamberi, në 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, ka ngritur serish çështjen e përdorimit të lirë të flamurit kombëtar nga shqiptarët në Luginën e Preshevës.

Ai ka thënë se beteja e nisur nga shqiptarët për përdorimin e lirshëm të flamurit kombëtar në Serbi do të vazhdojë deri në fund.

“Që të valojë lirshëm në Luginë të Preshevës, duhet mos pasur fobi ndaj tij këtu, në Parlamentin e Beogradit, nga ku i njëjti na është ndaluar! E nga kërkesa si kjo e përdorimit të flamurit kombëtar lirshëm, beteja politike e jona duhet vazhdojë, pa dorëzim deri në realizim”, ka shkruar Kamberi në një postim në Facebook.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024