111-vjetori i Pavarësisë, Veliaj: Uroj që pema e kombit tonë të lulëzojë
Lajme
Lexohet për: 2 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Bashkia e Tiranës ka organizuar sot një pritje zyrtare për personalitetet pjesëmarrëse në paradën e organizuar me rastin e shënimit të 111-vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë.

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka deklaruar se kjo ditë ka bërë bashkë të gjithë shqiptarët nga mbarë bota.

Ai uroi që degët e pemës së mbjellë para 111-vjetësh, të mbledhura këtë 28 Nëntor në një trung të vetëm, të lulëzojë e të jep frytet në vitet e ardhshme.

Ai ka folur edhe për ngritjen e flamurit nga Ismail Qemali 111 vjet më parë në Vlorë.

“Unë besoj se vizioni i Ismail Qemalit është që një punë, kjo pemë e kombit tonë që i ka rrënjët në këto troje, po të ketë kujdes, lulëzon... Ndaj uroj që sot jemi mbledhur të gjitha degët e asaj pemës të para shumë viteve në një trung të vetëm në Shqipëri dhe uroj që kjo pemë të lulëzojë... Sot do kemi disa aktivitete, do të mundohemi të gjejmë një hapësirë mes reshjeve për paradën. Ata që kanë ardhur do të kujdesemi të respektohen”, u shpreh Veliaj.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Veliaj ka thënë se Shqipëria synon që në të ardhmen të jetë pjesë e familjes së madhe evropiane. /KosovaPress

Kurti nga Vlora: Të ndjekim idealet dhe synimet e Skënderbeut, Ismail Qemalit dhe Adem Jasharit - KosovaPress

Kurti e Rama bëhen bashkë në shënimin e 28 Nëntorit në Vlorë - KosovaPress

Rama: Gëzuar përvjetorin e 111 të Flamurit të Pavarësisë - KosovaPress

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
141
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024