Dita e Forcës, Kurti: Me optimizëm ecim drejt të ardhmes me ushtrinë tonë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar sot se Kosova ecë me optimizëm drejt të ardhmes kur dihet se sa e sigurt është me ushtrinë e saj.

Këto deklarata kreu i ekzekutivit i bëri pas vizitës në kazermën “Adem Jashari”, me rastin e Ditës së Forcës.

“Sot vizituam ekspozimin e armatimit të FSK-së, forcë e bashkimit e krenarisë. Pamë që sot kanë ardhur të gjitha moshat e të gjitha e etnitë. Është një ditë e gëzimit dhe përkujtojmë ata që sakrifikuan por edhe në të njëjtën kohë me optimizëm ecim drejt të ardhmes kur e dimë se sa të sigurt jemi me ushtrinë tonë...”, tha Kurti.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

https://kosovapress.com/admin/osmani-uron-diten-e-forces-fsk-e-gatshme-ti-bashkohet-nato-s/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024