Qytetarët e Fushë Kosovës do të përballen me reduktime të ujit
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se pas ngritjes së turbullirës së ujit në liqenin e Ujmanit, kjo kompani është detyruar të nis me reduktime të ujit për konsumatorët e Fushës Kosovës.

Sipas njoftimit, reduktimet do jenë prej orës 10:00-16:00 dhe nga 23:00- 05:00.

“Situata vazhdon deri në njoftimin e radhës. Deri atëherë situata mbetet e njëjtë. Nëse në ndërkohë situata përmirësohet, reduktimet ndërpriten”, thuhet në njoftimin e KRU “Prishtina”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024