Parashikimi i motit
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot (e hënë) në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Sipas Meteo Kosova, acar i madh parashihet në mëngjes.

Në orët e mbrëmjes pritet shtim gradual i vranësirave, të cilat pak para apo rreth mesnatës pritet të gjenerojnë të reshura, fillimisht në perëndim të vendit, e më pas edhe në zona të tjera. Reshjet lokalisht do të jenë në formë të borës dhe shiut.

Era do të fryjë në drejtime të ndryshme me shpejtësi prej 10-39 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -13 deri në -6°C, ndërsa ato maksimale prej 1 deri në 6°C.

Në zonat me kthjellime do të jenë vlerat më të ulëta ekstreme, ndërsa në ato vende ku mbesin të pranishme vranësirat do të jenë vlerat më të larta.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024