Rita Ora e Albin Kurti takohen në qeveri
Magazina
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim këngëtaren Rita Ora dhe bashkëshortin e saj, Taika Waititi.

Rita Ora tregoi se zgjodhi të vizitojë Kosovën me rastin e datëlindjes së saj të 33-të.

Ndërsa Kurti falënderoi Orën për sukseset e saj të mëdha në skenën muzikore. AI po ashtu takimin me Orën e ka quajtur “një të diel të paharruar”.

“Rita Ora ka arritur majat më të larta të suksesit dhe njohjes në mbarë botën duke nderuar gjithmonë rrënjët dhe kulturën e saj në atdhe. Ishte nder ta prisja atë dhe Taika Waititi sot në datëlindjen e saj. Kosova, Britania e Madhe dhe Zelanda e Re duken pa kufi përballë artit”, shkruan Kurti në X krahas videos së publikuar nga takimi.

https://twitter.com/i/status/1728804694464639303
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024