Një avion i vogël rrëzohet në malet austriake, katër persona humbën jetën
Bota
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Katër persona vdiqën sot pasi avioni i tyre u rrëzua në rajonin malor të Austrisë së Epërme, thanë autoritetet.

Një aeroplan më i vogël me katër pasagjerë u rrëzua rreth mesditës mbi vendpushimin e skive Kasberg.

Për shkak të borës së madhe, kërkimi për avionin e rrëzuar ishte i mundimshëm, pasi u deshën katër orë për të gjetur trupat e katër pasagjerëve.

Nuk dihet ende identiteti i të vdekurve, shkaku i rrëzimit dhe itinerari i saktë i avionit, tha policia austriake.

Austria vendos kufirin e qirave - KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024